לשון הרע בעבודה

לשון חדה חותכת פלדה – משפט חכם זה מעביר בצורה טובה ביותר את החשיבות של הלשון בחיינו ואת הפגיעה שהיא עשויה לגרום לאדם שנהפך לקורבן של לשון הרע. הדרכים שבהן החיים של אדם עשויים להיהרס עקב הוצאת דיבה הן רבות ופעמים רבות מפחידות. אנו עדים לעלייה משמעותית של חשיבות העניין בשנים האחרונות, בעיקר לאור העובדה שפרסומים בפייסבוק עשויים לפגוע באדם בצורה משמעותית, לנשל אותו מפרנסתו ולהביא אותו אפילו עד לכדי התאבדות. החשיפה הגדולה שיש כיום לכולנו מביאה לניצול של המצב. בנוסף, יש את העניין של לשון הרע בעבודה שיכול לבוא לידי ביטוי בדרכים שונות גם כן. לדוגמא – תלונה שקרית על הטרדה מינית במסגרת העבודה יכולה לפגוע מאוד באדם בעל תפקיד גבוה.

מדוע תופעת לשון הרע בעבודה היא חמורה כל כך?

מסיבות מובנות, אנשים רבים רגישים בעיקר להשמצות שהופעלו נגדם במסגרת העבודה, משום שמדובר במקום וסביבה שבהם מעבירים חלק משמעותי מהחיים. כמו כן, יש לכך השפעה מרחיקת לכת על איכות החיים, היות ובמקרים רבים לשון הרע מביאה לירידה בתפקיד, פגיעה בפרנסה שעשויה להתפרס גם לטווח הארוך ולהשפיע לא רק על האדם, אלא גם על משפחתו הקרובה והאנשים שתלויים בו (ילדים, הורים מבוגרים ועוד). כל אלה מביאים לכך שבמקרים שבהם יש מצב של השמצה בעבודה על ידי אנשים שיש להם עניין לפגוע באדם, מומלץ לפנות לעורך דין כמה שיותר מהר על מנת להסדיר את העניין.

מדוע כדאי לפנות לעורך דין

לעיתים הבחירה בעורך דין הנכון לתביעת דיבה היא הצעד הטוב ביותר שעושה האדם על מנת לסייע לעצמו לצאת מהבור העמוק שיכול להיווצר עקב לשון הרע בעבודה. לא תמיד העניין אפילו חייב להגיע לבית המשפט. כאשר הבעיה מוסדרת באופן מהיר, האדם שהשמיץ עשוי להתנצל ולהודות בכך שהשמועות שהפיץ היו שקר וכזב. עורך דין העוסק בתחום לשון הרע בעבודה עשוי לתת לאותו אדם תמריץ להתוודות באמצעות הסבר של הקשיים שיצפו לו במידה והעניין יגיע לבית המשפט ובמקרה זה יהיה צורך ביותר מסתם התנצלות. בצורה שכזאת ניתן להביא את העניין לסיכום מהיר ויעיל.

לשון הרע בעבודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *